Virtual hosting

Pronájem části serveru včetně softwaru umístěného ve zcela novém moderním datovém sálu naší společnosti s kvalitním připojením do sítě internet. Součástí naší nabídky je i mnoho rozšiřujících funkcí a služeb.

Virtualhosting Vám přináší velmi výhodnou alternativu pro provozování vašich webových aplikací a služeb a prezentování vaší společnosti. To vše je možné získat bez nutnosti investovat do vlastního hardware, jeho správy a údržby. Již nemusíte řešit nákup hardware, jeho záruční nebo pozáruční opravy, nákladné zálohování důležitých dat. Vše zajistíme za Vás, včetně nepřetržitého dohledu nad funkčností vašeho serveru. Nižší nároky budou poté kladeny i na připojení Vás nebo vaší firmy do sítě internet. Zbavíte se zátěže spojené s provozem vašich serverů (konektivita, energie). Pro práci s internetem dostačují mnohonásobně nižší rychlosti připojení než pro zajištění bezproblémového chodu a dostupnosti vašich serverů.

Pro zajištění maximální dostupnosti datový sál disponuje dvojitým systémem jištění dodávky elektrické energie a chlazení. Důraz je kladen i na fyzickou bezpečnost datového sálu – přístupový systém na čipové bezkontaktní karty, elektronické zabezpečení budovy, kamerový systém. V případě požáru je datový sál zajištěn automatickým hasícím systémem, který funguje na principu samoshášení s použitím speciálních plynů. Pro zajištění maximální dostupnosti všech nabízených služeb je datový sál připojen redundantním připojením do dvou na sobě nezávislých sítí prostřednictvím optických linek. To vše je zabezpečeno ještě několika nezávislými trasami pro případ fyzického poškození jedné z nich. Rychlé a kvalitní připojení do NIX (www.nix.cz) umožňuje dosahovat velmi dobrých hodnot peeringu do ostatních sítí.

    Cena za měsíc Kč bez DPH
Varianta START BASIC BUSINESS FIRMA
Virtual hosting - sdílený 290 590 890 1190
Virtual hosting - sdílený | managed 590 890 1190 1490
Virtual hosting - vyhrazený 590 980 1390 1790
Virtual hosting - vyhrazený | managed 890 1280 1590 1990

 

Konfigurace   START BASIC BUSINESS FIRMA
Fyzických jader procesoru 1 2 3 4
Takt procesoru 2,4 GHz 2,4 GHz 2,4 GHz 2,4 GHz
Velikost paměti RAM 1024 MB 2048 MB 4096 MB 8192 MB
HDD 30 GB 60 GB 100 GB 160 GB

 

  • virtualhosting (vyhrazený) – 4 základní tarify podle požadavaného výkonu, vyhrazené (nesdílené) fyzické prostředky serveru
  • virtualhosting (vyhrazený - managed) – 4 základní tarify podle požadovaného výkonu, vyhrazené (nesdílené) fyzické prostředky serveru. V ceně pronájmu je navíc instalace, aktualizace a správa software podle vašich požadavků.
  • virtualhosting (sdílený) – 4 základní tarify podle požadovaného výkonu, sdílené fyzické prostředky serveru. Pevně stanovené minimální dostupné prostředky.
  • virtualhosting (sdílený - managed) – 4 základní tarify podle požadovaného výkonu, sdílené fyzické prostředky serveru. Pevně stanovené minimální dostupné prostředky. V ceně pronájmu je navíc instalace, aktualizace a správa SW podle vašich požadavků

Virtualhosting – v případě, že nevyužijete plný výkon vyhrazeného serveru, je dobrou volbou pronájem virtuálního serveru, který je výrazně levnější, avšak pro provoz vašich aplikací výkonově dostačující. Virtuální server je část fyzického serveru, na kterém běží současně několik oddělených virtuálních serverů.